Poprzedni mecz
Eredivisie, 06.05.2018 14:30 SC Heerenveen 2:3 Abe Lenstra Stadion
Eredivisie, 29.04.2018 14:30 Sparta Rotterdam 3:1 De Kuip
KNVB Beker, 22.04.2018 18:00 AZ Alkmaar 0:3 De Kuip
Guardiola: Mam duży szacunek do Feyenoordu 13.09.2017 01:02, DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Feyenoord.nl
Image

Pep Guardiola tylko się uśmiechnął, gdy został zapytany na konferencji prasowej przed meczem z Feyenoordem o to, czy zamierza podążyć drogą José Mourinho, który w ubiegłym sezonie oszczędził kilku zawodników na spotkanie na De Kuip. - Jesteśmy Manchester City. Musimy wygrywać z silnymi rywalami, by zdobyć szacunek w Europie. Feyenoord ma przecież więcej europejskich tytułów niż Manchester City - tak powiedział Hiszpan, który odniósł się do historii, uznając ją również za istotną. 

Szkoleniowiec oczywiście był bombardowany odpowiedziami, że City dysponuje chociażby dużo większym budżetem. - Ale ja nie mówię, że jesteśmy lepsi niż Feyenoord. Mam duży szacunek do Feyenoordu. Nawet z moich poprzednich klubach zauważyłem, że każdy wyjazdowy mecz w Lidze Mistrzów jest trudny. Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego zobaczymy, która drużyna jest obecnie lepsza -mówi Guardiola. 

Były wybitny piłkarz, który dwukrotnie z FC Barceloną triumfował w tych rozgrywkach, doskonale orientuje się w temacie Feyenoordu. - Wiem, że Feyenoord po wielu latach wywalczył w poprzednim sezonie mistrzostwo i udział teraz w Lidze Mistrzów jest dla nich bardzo ważny. Widziałem wiele ich meczów. Grają typowy holenderski futbol, na którym sam się wychowywałem. Dobrze zorganizowana gra z aktywnymi skrzydłami.

- Ronald Koeman powiedział mi, że atmosfera jest nieporównywalny z atmosferą na innych stadionach. Nie będziemy mieli łatwo, ale nie mogę się doczekać, aby rozpocząć walkę w Lidze Mistrzów tutaj w Rotterdamie. 

Komentarze (0)
Wszelkie prawa zastrzeżone przez feyenoord24.net. 2008-2018. Znaki towarowe i logo Feyenoord Rotterdam są własnością Feyenoord Rotterdam N.V.
Projekt i wykonanie:
rd.com