Poprzedni mecz
Eredivisie, 08.03.2020 13:30 Willem II Tilburg 2:0 De Kuip
KNVB Beker, 05.03.2020 20:45 NAC Breda 7:1 De Kuip
Eredivisie, 01.03.2020 14:30 PSV Eindhoven 1:1 Philips Stadion
Kobieca piłka rośnie w siłę: To sprawia, że jestem dumna 12.10.2019 18:49, DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: FeyenoordPings.nl
Image

Kiedyś marzyła o tym sama Manon Melis, legenda kobiecej reprezentacji Holandii. Marzyła o grze w koszulce Feyenoordu, którego była i jest fanem i w którym teraz pracuje, gdzie odpowiada za dziewczęta. Dziewczęta, którym pomaga spełniać marzenia. 

- Siła Feyenoord polega na tym, że oferuje możliwości wszystkim. Bez względu na to, czy jesteś chłopcem czy dziewczynką. Masz szansę nosić koszulkę Feyenoordu - mówi Melis przed kamerą kanału klubowego. 

- To jest piękne, kiedy przychodzisz na place, kiedy docierasz do dzielnic, kiedy chodzisz do szkół, nie tylko chłopcy pytają teraz, czy się mają szansę, ale także dziewczęta - dodaje Holenderka. 

- Kiedy widzę te dziewczyny na boisku piłkarskim, podczas meczu lub podczas samej sesji treningowej, jestem z tego dumna. Mamy teraz trzy drużyny, jeśli trenują jedna po drugiej, wtedy cały kompleks z dziewczynami Feyenoordu staje się mną. Bardzo się z tego cieszę. Aż sama czasami mam ochotę pograć. Każdy może marzyć o zakładaniu koszulki Feyenoordu - podsumowuje Melis.

Obecnie Feyenoord ma kilka drużyn dziewcząt, ale z czasem do gry mają wejść starsze roczniki i zespół pierwszy. 

Komentarze (0)
Wszelkie prawa zastrzeżone przez feyenoord24.net. 2008-2020. Znaki towarowe i logo Feyenoord Rotterdam są własnością Feyenoord Rotterdam N.V.
Projekt i wykonanie:
rd.com