Następny mecz
Towarzyski, 09.08.2020 14:30 Sparta Rotterdam De Kuip
Towarzyski, 16.08.2020 14:30 FC Twente De Kuip
Towarzyski, 22.08.2020 16:45 Borussia Dortmund Schauinsland-Reisen-Arena
Kökcü o wyborze Turcji: Była pewna kalkulacja prawdopodobieństwa 06.12.2019 09:48, DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: FeyenoordPings.nl
Image

Orkun Kökcü szybko podjął decyzję odnośnie swojej przyszłości reprezentacyjnej. Chciał tym samym zapobiec krajowej dyskusji na ten temat. 

- Chciałem podjąć decyzję, zanim jeszcze zacznie grać. Mój ojciec powiedział kilka miesięcy przed moją decyzją, że powinienem wybrać Oranje - mówi pomocnik Algemeen Dagblad. 

- Ale ja sam chciałem podjąć decyzję. Wiesz, była pewna kalkulacja prawdopodobieństwa. Frenkie de Jong i Georginio Wijnaldum to przyszłość Holandii... - dodaje Orkun. 

Ale pomocnik zaznacza, że i w kadrze Turcji nie będzie łatwo o miejsce w zespole. - Turcja ma również wielkie talenty, a kwalifikacje do Mistrzostw Europy mieli doskonałe, ale widzę tam więcej możliwości w krótkim okresie - przyznaje Kökcü. Jego wybór dla Turcji był krytykowany w Holandii i szczerze to zrozumiał.

- Rozumiem, że ludzie mówią: ale grałeś w holenderskich drużynach młodzieżowych przez te wszystkie lata. Że wybór Holandii jest rodzajem moralnego obowiązku. Jest to wybór, który zawsze będzie kwestionowany - mówi dalej. 

- W styczniu graliśmy z Borussią Dortmund i wtedy odwiedził mnie Ömer Toprak. My, Turcy czujemy się bardzo związani ze sobą - podsumował młody zawodnik. 

Komentarze (0)
Wszelkie prawa zastrzeżone przez feyenoord24.net. 2008-2020. Znaki towarowe i logo Feyenoord Rotterdam są własnością Feyenoord Rotterdam N.V.
Projekt i wykonanie:
rd.com