Heracles Almelo

Eredivisie
Erve Asito

Sob

03.05

18:45

PEC Zwolle

Eredivisie
De Kuip

Pią

25.04

21:00

4:0

Krabbendam: Jeszcze niedawno celem było drugie miejsce, ale już 2 lutego można uznać, że ten scenariusz jest mało realny

03.02.2025 08:00; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ screen / Źródło: fr12.nl

Feyenoord ma czas do wtorku, aby dokonać wzmocnień w trwającym oknie transferowym. Po niespodziewanym odejściu Santiago Giméneza w ostatni weekend pojawia się kluczowe pytanie – czy klub z Rotterdamu zdecyduje się na sprowadzenie jego następcy?

Pierwotnie wydawało się, że priorytetem na rynku transferowym będzie pozyskanie skrzydłowego. Jednak po dotkliwej porażce w Klasyku przeciwko Ajaksowi sytuacja mogła ulec zmianie. Wzmocnienie ofensywy wydaje się koniecznością, a przybycie nowego napastnika jest coraz bardziej prawdopodobnym scenariuszem.

Martijn Krabbendam: Feyenoord musi zareagować

Dziennikarz Voetbal International, Martijn Krabbendam, w rozmowie z redakcją wyraził przekonanie, że Feyenoord jeszcze nie powiedział ostatniego słowa na rynku transferowym.

– Nadal myślę, że klub podejmie jakieś działania. Spodziewam się sprowadzenia napastnika, a być może także skrzydłowego – stwierdził Krabbendam. – Zwłaszcza że Ueda nie jest w optymalnej formie, a Carranza na razie pełni rolę jedynie tymczasowego zastępcy. Strata Giméneza to ogromny cios, jeśli chodzi o skuteczność ofensywną, dlatego Feyenoord musi zareagować.

Cios sportowy i mentalny po porażce z Ajaksem

Przegrana w Klasyku była dla Feyenoordu nie tylko sportową porażką, ale także poważnym ciosem pod względem mentalnym. Mimo że rotterdamski zespół miał momenty, w których mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ostatecznie zabrakło mu argumentów, by udowodnić swoją wyższość.

– Feyenoord miał swoje okazje, ale nie był wystarczająco dobry, by je wykorzystać – podsumował Krabbendam. – Stworzenie tak niewielu klarownych sytuacji to problem, zwłaszcza gdy Ajax w kluczowych momentach okazywał się bardziej zdecydowany i skuteczny.

Mimo przewagi w posiadaniu piłki Feyenoord nie potrafił przełożyć jej na konkretne akcje ofensywne, co uwidoczniło brak kreatywności i skuteczności w decydujących momentach meczu.

Brak determinacji i waleczności

Według Krabbendama jedną z największych bolączek Feyenoordu w tym spotkaniu był brak determinacji i ducha walki.

– Od pierwszych minut było widać, że to Ajax bardziej pragnął zwycięstwa. Feyenoord nie wykazał odpowiedniego zaangażowania – ocenił dziennikarz. – Dopiero wejście Quintena Timbera wprowadziło więcej dynamiki i siły w środku pola. On zdawał sobie sprawę, jak ważny jest ten mecz, ale reszta zespołu wyglądała na zagubioną.

Problemy w defensywie

Oprócz nieskutecznej ofensywy Feyenoord miał również duże problemy w defensywie, co znalazło odzwierciedlenie w straconych golach.

– Przy bramkach dla Ajaksu widać było brak organizacji i pewności siebie – podkreślił Krabbendam. – Nieuwkoop i Hadj Moussa nie potrafili skutecznie powstrzymać przeciwników, a Read zupełnie zaspał przy trafieniu Taylora. Do tego dośrodkowania w pole karne rywala były zbyt łatwo dopuszczane. To błędy, których jako drużyna trzeba unikać, jeśli chce się walczyć o najwyższe cele.

Kryzys sportowy i spadek ambicji

Seria słabych wyników zmusza Feyenoord do zweryfikowania swoich przedsezonowych ambicji.

– W obecnej sytuacji klub musi skupić się na walce o trzecie miejsce w Eredivisie, które daje możliwość gry w eliminacjach Ligi Mistrzów – przyznał Krabbendam. – Jeszcze niedawno celem było drugie miejsce, ale już 2 lutego można uznać, że ten scenariusz jest mało realny. To ogromne rozczarowanie dla całego klubu i kibiców.

Niepokojąca jest również forma drużyny – Feyenoord nie wygrał żadnego z ostatnich czterech ligowych spotkań, co jest najgorszą serią od 2021 roku.

– Sytuacja wygląda naprawdę nieciekawie. Trener już raz znalazł się w podobnym położeniu, a teraz musi stawić czoła kolejnemu wyzwaniu – zauważył dziennikarz. – Stracił swojego najlepszego strzelca, a do tego zespół pod względem fizycznym i mentalnym nie wygląda na przygotowany do walki o najwyższe cele.

Czas na reakcję

W obliczu obecnego kryzysu w Feyenoordzie konieczna jest natychmiastowa reakcja.

– Piłkarze już analizowali swoją sytuację w szatni, podobnie jak po meczu z Willem II. Jednak same rozmowy niczego nie zmienią – podsumował Krabbendam. – Teraz nadszedł moment, by przełożyć słowa na czyny i udowodnić swoją wartość na boisku.

Komentarze (0)

Wyniki 31. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Heerenveen

2 - 1

Almere City FC

FC Utrecht

4 - 0

Ajax Amsterdam

NEC Nijmegen

? - ?

Willem II Tilburg

Heracles Almelo

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Groningen

? - ?

RKC Waalwijk

PSV Eindhoven

? - ?

Fortuna Sittard

NAC Breda

? - ?

PEC Zwolle

Go Ahead Eagles

? - ?

AZ Alkmaar

Sparta Rotterdam

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

26-3 maja

Feyenoord odniósł szóste z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach Eredivisie.

Video

Fortuna 0-2 Feyenoord

W meczu, podczas którego kibice Feyenoordu oddali hołd zmarłemu Leo Beenhakkerowi, to Jakub Moder poprowadził drużynę do zwycięstwa nad Fortuną Sittard.

Live chat

Gość

Tak Pioter.
Stadiony Dundee FC i Dundee United dzieli 13 metrów. Najmniej na świecie.

DamianM

tak, tu masz fotki. Spora grupa plus mocno widoczny herb https://tinyurl.com/feyenoordfinal

Gość

Siema, był Feyenoord w Warszawie?

PioterNykt

Widzę że było o tym

PioterNykt

Fc Dundee i united

PioterNykt

Dundee city i united

PioterNykt

Parę metrów od siebie

Gość

Sochaux mialo niby upadać, a grają normalnie na szczęście w 3 lidze

PioterNykt

Najbliższe stadiony to leżą w dundde

Gość

A widzieliście, że narodowy stadion Irlandczyków - Celtic Park - jest w Szkocji. Tak daleko od domu... XDDD

Gość

Wpiszcie w wyszukiwarce Mikael Ekvall.
Szwedzki biegacz w 2008 r. dostał biegunki podczas maratonu, ale nie chciał zejść. Przybiegł cały obsrany na metę.

Gość

Przez Błonia, nie pole XDDD

Gość

wisła-cracovia też przez jakieś pole.

Gość

inne bliskie stadiony - independiente vs. racing club, albo nottingham forest vs. notts county.

Gość

Damian, to tak jak w Dundee - stadiony United i FC dzieli ulica

Gość

Fiński oszczepnik Juha Lauri Laukkanen zasłynął tym, że w 1994 r. podczas zawodów w Oslo trafił sędziego oszczepem w rękę. W 1998 r. na zawodach w Niemczech trafił innego sędziego oszczepem w brzuch. XD

DamianM

jeszcze raz zobaczyłem te stadiony w paryżu, no beka, one leżą niemal na sobie, ich dzieli chyba kilka metró dosłownie. ulica jedynie

Gość

11 maja jest 40 rocznica tego pożaru w bradford.

Gość

Stary stadion londyńskiego Brentford FC - Griffin Park - miał 4 puby, po jednym w każdym narożniku stadionu. :)

DamianM

Ja lecę na ten mecz, mam nadzieję, że będzie to dla nas mały finał, na malutką osłodę tego chorego sezonu.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.