Heracles Almelo

Eredivisie
De Kuip

Śro

01.12

20:00

FC Twente

Eredivisie
De Grolsch Veste

Nie

28.11

14:30

0:0

Oto konsekwencje upadku planów nowego stadionu

07.11.2021 11:50; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Rijnmond.nl

Konsekwencje decyzji Feyenoordu o porzuceniu planu budowy nowego stadionu są ogromne. Stadion Feijenoord wydał dziesiątki milionów na koszty rozbudowy, a gmina kupiła już ziemię, na której miał powstać nowy stadion. Koszty wynoszą 60 milionów. Klub liczył na większe przychody, a czy bez stadionu uda się zrealizować inwestycję mieszkaniową w Feyenoord City? To są główne konsekwencje braku realizacji nowego stadionu.

Konsekwencje dla Stadionu Feijenoord są poważne: prawdopodobnie zbankrutuje. Stadion Feijenoord już wcześniej znajdował się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, ponieważ został mocno dotknięty kryzysem spowodwanym koronawirusem. Ponieważ publiczność nie mogła przyjść na stadion, Stadion Feijenoord stracił wiele dochodów. Miał też ogromny dług wobec Goldman Sachs, od którego zaciągnął pożyczkę na sfinansowanie kosztów budowy nowego stadionu. Pożyczka w wysokości 23 milionów euro zamieni się w dług, jeśli stadion nie zostanie wybudowany.

Klub piłkarski Feyenoord będzie musiał wtedy przejąć stadion, do czego klub od dawna dążył: cała organizacja pod jednym szyldem Feyenoordu. Oznaczałoby to, że klub zostałby obciążony ogromnym długiem. Kapitał własny Feyenoordu nie jest na to wystarczająco duży: około 1,5 miliona euro. Co więcej, przejęcie Stadionu Feijenoord przez klub Feyenoord to proces, który może potrwać nawet kilka miesięcy.

Stadion Feijenoord trzyma się rozmów, które będą prowadzone w nadchodzącym tygodniu, być może wciąż możliwe jest rozwiązanie finansowe ze strony gminy. Klub już w to nie wierzy. Wariant polegający na czekaniu, aż ceny w sektorze budowlanym wrócą do normy, również wiąże się z wysokimi kosztami. Eksperci zakładają, że może to potrwać rok lub dwa lata.

Klub piłkarski Feyenoord będzie nadal grał na swoim obecnym stadionie, a z nowego stadionu mógł liczyć na sporo większe odchody. W najlepszym przypadku klub mógłby dopisać do swojego konta nawet 25 milionów euro rocznie, zgodnie z biznesowym uzasadnieniem zatwierdzonym wcześniej przez Feyenoord. Ma to również bezpośrednie konsekwencje finansowe dla klubu piłkarskiego, który wydał już 2,8 mln euro na plan Feyenoord City. 

Czy renowacja De Kuip jest teraz o krok bliżej? Nie jest to jeszcze jasne. Na stadionie są jednak poważne problemy, które trzeba jak najszybciej rozwiązać. Na przykład, zaległe prace konserwacyjne powodują, że niektóre toalety przepełniają się co tydzień, nie wspominając już o niezadaszonych obszarach De Kuip. Po pierwsze, należy określić, jak bardzo zaboli, że sprawa Feyenoordu City została przerwana. Dopiero wtedy Feyenoord będzie mógł dokładniej przyjrzeć się ewentualnemu alternatywnemu planowi. De Moderne Kuip, plan renowacji De Kuip, jest często wspominany. Nie wygląda jednak na to, że Feyenoord będzie w stanie w najbliższym czasie zrealizować ten plan.

to teren, na którym powinien powstać nowy stadion. Na razie nie wiadomo, co stanie się z tym terenem teraz, gdy stadion nie powstanie. Nie opracowano żadnego planu B, władze miasta zawsze powtarzały. Jest duża szansa, że w końcu powstaną na nim domy; rada miasta już przedstawiła propozycje dodatkowych mieszkań. 50Plus chce tam budować drogie domy, aby jak najwięcej pieniędzy mogło na nich zarobić. Partia na rzecz Zwierząt chce przekształcić go w duży park.

Nowy stadion jest perłą w koronie tego obszaru. Budynki mieszkalne i rekreacyjne wokół stadionu miały nadać nowy impuls południowemu Rotterdamowi. Ale czy te domy nadal będą budowane, czy ten plan również zostanie odłożony na półkę? Na razie nie ma innego planu na zabudowę bez stadionu, więc trzeba będzie stworzyć nowy projekt. Nie można jeszcze stwierdzić, w jakim stopniu nowy plan mieszkaniowy będzie się różnił od obecnego planu (3.700 domów, sklepy, restauracje, szkoły podstawowe i placówki opiekuńcze). Jasne jest natomiast, że na pewno nastąpi opóźnienie przed rozpoczęciem budowy. W końcu taki plan zajmuje dużo czasu, częściowo z powodu procedur i okresów sprzeciwu. Nie można jeszcze dokładnie określić, ile czasu.

Komentarze (0)

Wyniki 14. kolejka

Gospodarz

Gość

NEC Nijmegen

2 - 3

SC Cambuur

Fortuna Sittard

1 - 4

FC Groningen

PEC Zwolle

0 - 0

RKC Waalwijk

Willem II Tilburg

0 - 1

Go Ahead Eagles

Sparta Rotterdam

0 - 1

Ajax Amsterdam

FC Twente

0 - 0

Feyenoord Rotterdam

FC Utrecht

1 - 0

Heracles Almelo

SC Heerenveen

1 - 1

PSV Eindhoven

Vitesse Arnhem

0 - 0

AZ Alkmaar

Zdjęcie Tygodnia

21-28 listopada

Feyenoord przy pustych trybunach pokonał PEC Zwolle 4-0. O wyniku zdecydowała pierwsza połowa, w której Portowcy zdobyli wszystkie cztery gole.

Video

Skrót meczu Feyenoord 4-0 PEC

Feyenoord odniósł kolejne zwycięstwo z rzędu w lidze. Tym razem zespół Arne Slota ograł PEC Zwolle 4-0.

Live chat

DamianM

I 0-0 w meczu az. co za kolejka dziwna

Gość

strzał niecelny jest strzałem na bramke - a gdzie ma strzelac? w stewarda?

Gość

Feje oddał tylko 5 strzałów na bramkę a nie 16

Gość

Ajax wygrał feje zremisował i chuj bombki strzelił jak chodzi o lidera.

Gość

16 strzałow na bramke za malo - potrzeba z 50 wtedy moze cos wpadnie po rykoszecie

Gość

I po liderze...

DamianM

dodam raport krótki i idę spać, co za usypiacz, japierdziele

Gość

11 strzałów 1 celny... *****

Gość

Twente ukąsi w drugiej połowie...

DamianM

jezu co za stypa na tych meczach, chory jestem, jak mam oglądać takie cos. Jestem ciekaw, ile zim i lat przed nami z czymś takim, bo nie wierze, że to się skonczy za miesiąc.

DamianM

Gra gra, ważny mecz dzisiaj mocno. Trzymamy kciuki.

Gość

Linssen jednak gra - dobra wiadomość że to nic poważnego.

Gość

Takiego cyrku nie widziałem nigdy. Już mogli w pizdu oddać walkower.

Gość

Cyrk - w drugiej połowie wyszło 7, że niby 2 kontuzjowanych - rozpoczeli mecz i 1 się położył żeby nie może kontynuować i koniec walkower. Bo chyba w 6 grać nie można.

DamianM

Powiem tak, to jest chore.

Gość

Ciekawa sytuacja w portugalii. 17 piłkarzy Belenenses z pozytywnym wynikiem - belenenses miało tylko 9 zawodników zdolnych do gry w tym 2 bramkarzy - a mecz z Benfiką się odbywa - grają 9 na 11 - do przerwy 7-0 dla Benfiki :D

Już mogli im przełożyć ten mecz.

Gość

u18 wygrywa z liderem w alkmaar. WOW. Feyenoord u18 liderem tabeli.

Gość

u21 tylko 2-2 z ADO

Gość

Conteh zupełnie o nim zapomniałem - gra ogony w Sandhausen i ma 1 gol. Na 13 meczów tylko 5 z ławki i zazwyczaj mniej jak pół godziny. Dziś znowu ponad 20 min szansy.

Gość

Mamy farta w barażach z rosją a potem finał ewentualnie z czechami lub szwedami - a mogła być portugalia lub włochy.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.