Następny mecz
Towarzyski, 16.08.2020 14:30 FC Twente De Kuip
Towarzyski, 22.08.2020 16:45 Borussia Dortmund Schauinsland-Reisen-Arena
Towarzyski, 22.08.2020 18:00 MSV Duisburg Schauinsland-Reisen-Arena
Poprzedni mecz
Towarzyski, 09.08.2020 14:30 Sparta Rotterdam 3:0 De Kuip
Salomon: Kilka testów już było 31.07.2020 13:52, DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: FeyenoordPings.nl
Image

Trzy dni temu, trener Dick Advocaat ogłosił, że Feyenoord nie testuje swoich zawodników na obecność COVID-19. Według "Małego Generała", klubowy lekarz Casper van Eijck uważa, że badania są konieczne tylko wtedy, gdy dany zawodnik ma (łagodne) objawy. Według KNVB, Feyenoord nie robi nic złego w tej chwili i klub nie jest zobowiązany do testowania, dopóki nie pojawią się mecze (sparingowe). Od początku września wszystkie kluby Eredivisie muszą już testować wszystkich zawodników i pracowników. 

Jednakże, Raymond Salomon, rzecznik klubu powiedział na łamach AD, że kilku zawodników było już przetestowanych, ale klub nie prowadzi tego co tydzień lub codziennie. - W tej chwili nie robimy tego, ponieważ wyniki dają tylko krótkoterminową pewność - odpowiada Salomon w rozmowie z Algemeen Dagblad. Rzecznik Feyenoordu wskazuje, że szybkie testy są bardzo ograniczone.

W poniedziałek klubowy lekarz, bardzo ceniony w Holandii, porozmawiał z drużyną przy okazji pierwszego treningu. Kadra otrzymała rady, jak zminimalizować ryzyko oraz zapoznana została z tym, co robić, gdy ma się objawy. - W przypadku drobnych skarg, zostają w domu lub jadą do ErasmusMC, aby zostać przetestowanym i wtedy nie mogą wziąć udziału w treningach - mówi Salomon.

Rzecznik zaznacza, że klub nie bagatelizuje koronawirusa. - To, że tak postępujemy, nie znaczy, że lekceważymy ten wirus. Kilku graczy zostało już przetestowanych - podsumował. 

Zawodnicy wypełniają również formularz każdego ranka przed treningiem, który pyta, jak zawodnicy czują się fizycznie i psychicznie.

 

Komentarze (0)
Wszelkie prawa zastrzeżone przez feyenoord24.net. 2008-2020. Znaki towarowe i logo Feyenoord Rotterdam są własnością Feyenoord Rotterdam N.V.
Projekt i wykonanie:
rd.com