Eredivisie, 21.10.2018 14:30 PEC Zwolle De Kuip
Eredivisie, 28.10.2018 14:30 Ajax Amsterdam Johan Cruyff ArenA
KNVB Beker, 01.11.2018 20:45 ADO Den Haag De Kuip
Poprzedni mecz
Eredivisie, 07.10.2018 14:30 Willem II Tilburg 1:1 Koning Willem II Stadion
Eredivisie, 30.09.2018 16:45 Vitesse Arnhem 2:1 De Kuip
KNVB Beker, 27.09.2018 20:45 VV Gemert 0:4 SolarUnie
SUPERPUCHAR DLA FEYENOORDU!!! 04.08.2018 20:16, DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: FR12.nl
Image

Feyenoord Rotterdam po raz czwarty w swojej historii zdobył Superpuchar Holandii. Feyenoord wygrał Johana Cruijffa Schaala po raz czwarty w historii. Drużyna trenera Giovanniego van Bronckhorsta pokonała w sobotę wieczorem, po rzutach karnych, mistrza kraju PSV  Eindhoven. Po remisie 0-0 w regulaminowym czasie gry, wygranego musiała wyłonić seria jedenastek, w której bohaterem został Justin Bijlow.

Pierwsza połowa meczu pomiędzy PSV a zdobywcą pucharu Feyenoordem nie była zbyt spektakularna. W imieniu Feyenoordu Robin van Persie miał jedynie jedną lepszą okazję, ale zabrakło mu centymetrów, by sięgnąć dograną w pole karne piłkę. Po przerwie Calvin Verdonk i Tonny Vilhena także mogli wpisać się na listę strzelców. Do siatki trafił za to Luuk de Jong, ale arbiter nie uznał gola, bowiem faulowany w tej sytuacji był Bijlow.

20-letni bramkarz, który w tym tygodniu został mianowany pierwszym golkiperem, stał się bohaterem Feyenoordu w serii rzutów karnych (które odbywały się  po raz pierwszy zgodnie z systemem ABBA). Bijlow obronił próbę Jorrita Hendrixa, ale później jego kolega Sam Larsson też nie zdołał pokonać Zoeta. Kiedy Sofyan Amrabat spudłował, PSV'er Angelino miał okazję, aby zdecydować o losach, ale strzelił mocno o niecelnie.

Następnie Bijlow wyczuł próbę Pablo Rosario, a kapitan Jordy Clasie (który przejął opaskę od Van Persiego) dostał szansę na rozstrzygnięcie meczu. Pomocnik pewnie pokonał Zoeta i zapewnił Portowcom Superpuchar Holandii!