14.04

14:30

0:1

Test przed Klasykiem zaliczony: Feyenoord 4-0 VVV Venlo

16.10.2011 16:23; DamianM, 8 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: Własne/Feyenoord.nl

Feyenoord w niedzielę awansował na czwarte miejsce dzięki wysokiej wygranej nad VVV Venlo. Portowcy szczególnie po czerwonej kartce Ahmeda Musy pod koniec pierwszej połowy zaczęli gurować nad rywalem, kończąc ostatecznie zawody z wynikiem 4-0. Ważną rolę odegrał John Guidetti, który zamienił dwie jedenastki na gole. Dwa kolejne trafienia były autorstwa Karima El Ahmadi'ego oraz zmiennika Ricky'ego van Haarena, dla którego było to premierowe trafienie w barwach Feyenoordu.

Pierwsza połowa, a szczególnie jej pierwsze trzydzieści minut nie dawała powodów do zadowolenia. Ponownie piłkarze popełniali proste błędy, które na nasze szczęście niewykorzystane zostały przez rywali. Feye schodziło do szatni prowadząc, kiedy pewnie '11' egzekwował John Guidetti. Podopieczni Koemana przez większość spotkania grali także w przewadze przez czerwoną kartkę po stronie VVV-Venlo.

Pechowcem okazał się najlepszy zawodnik gości, Ahmed Musa, który w ciągu kilku minut wpisał na swe konto dwie żółte karki i w konsekwencji opuścić musiał plac gry. Arbiter prowadzący ten mecz, Serdar Gözübüyük nie miał żadnych wątpliwości i bez chwili zawahania odesłał snajpera do szatni. Feyenoord dominować zaczął jednak znacznie wcześniej, dokładnie od 30 minuty, kiedy Guidetti z rzutu karnego trafił na 1-0. Szwed chwilę wcześniej faulowany był w polu karnym.

Z jednobramkową zaliczką Feyenoorder udali się ostatecznie na przerwę. Drugą odsłonę gospodarze rozpoczęli efektownie, bowiem już w 50 minucie mieliśmy 2-0 i drugi rzut karny. We własnej strefie bramkowej piłkę ręką ewidentnie zagrał Maya Yoshida. Do 'wapna' ponownie podszedł Guidetti i drugi raz pewnie pokonał bramkarza VVV. Minęło kilkadziesiąt sekund a kibice mogli cieszyć się z bramki numer trzy. I tu ważną rolę odegrał Guidetti.

Napastnik obsłużył podaniem El Ahmadiego, a pomocnik następnie strzałem z osiemnastu metrów pokonał zaskoczonego De Vogta. Kolejna strata gola podcięła kompletnie rywali, którzy myśleli już bardziej o obronie niż atakach. Zdołali oni jednak w pewnym momencie przedostać się w pole karne Feye, kiedy niemal sam na sam z Mulderem wyszedł Michael Uchebo. Nigeryjski piłkarz na szczęście wyprzedzony został w decydującym momencie przez Stefana de Vrija.

Przez większość drugiej połowy VVV miało trudności z wyjściem z własnej połowy. Tymczasem Rotterdammer mimo pewnego prowadzenia, dalej szukali okazji do kolejnych bramek. W 60 minucie bliski tego był Otman Bakkal ale tym razem szczęście było po stronie bramkarza Venlo. Co nie udało się doświadczonemu pomocnikowi, udało się zmiennikowi Van Haarenowi.

Po zamieszaniu w polu karnym dostał piłkę pod nogi i strzelił swoją pierwszą bramkę w lidze w barwach pierwszego zespołu Feyenoordu. W dalszych minutach wynik nie uległ już zmianie a mecz zakończył się pewną wygraną 4-0. Portowcy dopisują zatem na swe konto trzy punkty i awansują o oczko wyżej. Za tydzień na piłkarzy czeka mecz sezonu, czyli Klasyk z Ajaksem.

FeyeVVV

Feyenoord – VVV-Venlo 4-0
Bramki:
30’ 1-0 Guidetti (rzut karny)
50’ 2-0 Guidetti (rzut karny)
51’ 3-0 El Ahmadi
82’ 4-0 Van Haaren

Arbiter: Gözübüyük

Żółte kartki: Timisela, De Regt, Linssen (VVV-Venlo)

Czerwona kartka: Musa (43’, 2x żółta)

Feyenoord: Mulder; Leerdam, De Vrij, Vlaar, Martins Indi; Clasie, Bakkal, El Ahmadi (77’ Van Haaren); Schaken (67’ Biseswar), Guidetti (67’ Fernandez), Cabral.

VVV-Venlo: De Vogt; Timisela, Yoshida, De Regt, Emenike (78’ Molhoek); Meeuwis, Maguire, Linssen (63’ Kruysen); Cullen, Uchebo (74’ Nwofor), Musa.