Następny mecz
Towarzyski, 09.08.2020 14:30 Sparta Rotterdam De Kuip
Towarzyski, 16.08.2020 14:30 FC Twente De Kuip
Towarzyski, 22.08.2020 16:45 Borussia Dortmund Schauinsland-Reisen-Arena
W bólach, ale zwycięsko: PEC 3-4 Feyenoord 16.02.2020 19:17, DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: własne
Image

Mimo fatalnego rozpoczęcia, Feyenoord Rotterdam odnotował dziewiąte zwycięstwo z rzędu, pokonując PEC Zwolle 3-4. Zwycięskiego gola w 88. minucie zdobył Róbert Boženík.

PEC było już na dwubramkowym prowadzeniu po dziesięciu minutach dzięki golom Lennarta Thy'a i Mike'a van Duinena. Leroy Fer dał nadzieję tuż przed przerwą, po czym Steven Berghuis doprowadził do remisu 2:2 na wstępie drugiej części gry.

Niedługo potem Bijlowa znów pokonał Thy, zaś Berghuis, zdecydowanie najlepszy na boisku, wpisał się znów na listę strzelców. Remis dość długo się utrzymywał, aż w samej końcówce Boženík zapewnił trzy punkty. Słowak może mówić o szczęśliwym golu, bo był rykoszet, ale gol to jest gol!

Dzięki zwycięstwo, Feyenoord wciąż jest na trzecim miejscu i ma teraz już tylko cztery punkty straty do AZ, z którym Portowcy jeszcze zagrają.