21:00

1:3

Zemsta jest słodka: Feyenoord 3-1 PSV Eindhoven

24.04.2011 16:24; DamianM, 12 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: własne

Feyenoord w przekonującym stylu pokonał w niedzielę PSV Eindhoven. Portowcy nie dali szans przyjezdnym, wygrywając pewnie 3-1. Dzięki tej wygranej, Feyenoord na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek nadal liczy się w walce o ósme miejsce barażowe do europejskich pucharów. Zwycięstwo było również dużym plastrem na ranę, która powstała na początku tego sezonu, kiedy Feye poległo w Eindhoven 10-0. Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy, by uczcić pamięć zmarłego w piątek byłego trenera klubu, Wiela Coervera.

Sam mecz rozpoczął się spokojnie. Obie ekipy były bardzo ostrożne w swych poczynaniach. Mimo to goście jako pierwsi poważnie zagrozili bramce Feyenoordu. W szóstej minucie piłkę w polu karnym otrzymał Manolev, oddał natychmiast strzał, ale futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Chwilę potem Bułgar podjął się drugiej próby, tym razem szukał swej szansy po uderzeniu głową, jednak na posterunku był Erwin Mulder. Już w jedenastej minucie to Feyenoord mógł cieszyć się z prowadzenia. Całą akcję zapoczątkował Biseswar. Szybki skrzydłowy z piłką przebiegł kilka metrów, odegrał ją do wychodzącego Leroya Fera, ten bez ani chwili zawahania zdecydował się oddać strzał, który sparował na rzut rożny golkiper PSV.

W szesnastej minucie przed znakomitą szansą, niemal sam na sam stanął Wijnaldum, jednak i w tym przypadku bardzo dobrze zachował się Isaksson. To co nie udało się za pierwszym razem, powiodło się za drugim. W 26 minucie mamy 1-0. Wszystko ponownie zaczęło się od Diego Biseswara, który najpierw 'zamieszał' na prawym skrzydle po czym dośrodkował w pole karne Boeren. Najwyżej wyskakuje Wijnaldum i pewnie wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Napędzony Feyenoord nie zamierzał mimo to począć na laurach. Kolejne kilka minut upłynęło pod dyktando Portowców. Nie zabrakło kilku strzałów, w tym efektowny Stefana de Vrija, jednak nikt nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego bramkarza rywali.

Do szatni mimo wszystko mogliśmy schodzić z remisem 1-1, gdyby nie fantastyczny Erwin Mulder w bramce. Holender w efektownym stylu 'wyciągnął' uderzenie zza pola karnego Labyad'a. Korner dla przyjezdnych nie przyniósł żadnych korzyści i niebawem arbiter zakończył pierwszą połowę. Do drugiej części spotkania obie drużyny przystąpiły z korektami w składzie. Andre Bahia zmienił kontuzjowanego Rona Vlaara a Ola Toivonen wszedł w miejsce Atiby Hutchinsona. Minęło ledwie minut siedem, a PSV już musiało grać w osłabieniu, kiedy czerwień obejrzał Orlando Engelaar, który dopuścił się faulu na Lucu Castaignosie.

Na nic zdały się protesty i od tej chwili goście dość, że przegrywali, to musieli radzić sobie w dziesiątkę. Brak jednego zawodnika na nic nie wskazywał, ponieważ już po godzinie gry na tablicy świetlnej widniał wynik 1-1. Najpierw sam na sam z Mulderem wyszedł Labyad, ale uderzył w słupek. Obrona Feyenoordu z bramkarzem na czele nie zdołała się na tyle szybko pozbierać a do futbolówki dopadł Toivonen i mierzonym strzałem doprowadził do remisu. Po kilku analizach można stwierdzić, że było można zapobiec stracie bramki, ale zarówno Mulder jak i linia obronna zbyt ospale kontrolowała piłkę po uderzeniu w słupek.

Nic jednak straconego! Ledwie trzy minuty później znów cieszyliśmy się z prowadzenia. Akacja? Niemal identyczna jak na przy bramce na jeden do zera. Dośrodkowuje ponownie Biseswar a po raz drugi najwyżej wyskakuje Wijnaldum i po raz drugi wpisuje się na listę strzelców. De Kuip wręcz oszalało a bramkostrzelny ofensywny pomocnik notuje dwunaste trafienie w tym sezonie. Od tej pory Portowcy raz jeszcze dostali potężnego kopa, który przekładał się na miłą dla oka grę. Sytuacje, walka, nieodpuszczanie, wszystko wyglądało wręcz perfekcyjnie.

Nic więc dziwnego, że w 77 minucie mieliśmy już 3-1. Piłka trafia do Wijnalduma a ten odgrywa ją natychmiast do wbiegającego Mokotjo. Młokos grający na prawej stronie obrony zagrywa ją 'z pierwszej' do środka a tam formalności dopełnia źle kryty Castaignos. Trzecie bramka staje się faktem. Nic już nie było w stanie odebrać nam trzech punktów i do końca piłkarze utrzymali pewne prowadzenie.

Feyenoord – PSV 3-1