Atlético Madryt

Liga Mistrzów
Wanda Metropolitano

Śro

04.10

18:45

Go Ahead Eagles

Eredivisie
De Kuip

Sob

30.09

16:30

3:1

Herb

about

Holenderski klub piłkarski Feyenoord Rotterdam ma długą i znakomitą historię, ale nie można tego samego powiedzieć o jego logotypie. Mimo że był on wielokrotnie aktualizowany, pozostał stosunkowo spójny w swoim podstawowym wizerunku, który pozostał niezmieniony przez ponad 100 lat.

1912-1924 Pierwszy herb był okrągły z czarną obwódką i czerwonymi paskami po środku, a wzdłuż jej górnej połowy widniała pełna nazwa klubu. Na dole znajdował się napis Rotterdam wykonany tymi samymi czarnymi literami. Po bokach znajdowały się piłki do gry. 

1924-1930 W kolejnym herbie zastosowano wysoki prostokątny kształt. Zawierał on bitową literę "F" o odpowiednich proporcjach. Oba elementy były w połowie czerwone, w połowie białe (ale w różny sposób, aby nie wprowadzać w błąd). W dolnej części również znajdowała się brązowa piłka, a w górnej czerwone litery "RV&AV".

1930-1956 W 1930 roku wprowadzono nowy wzór, który od tamtej pory jest stosowany. Było to biało-czerwone koło z grubą czarną ramką wokół niego. Na pierwszym planie znajdowała się duża złota litera "F", natomiast na u góry napis "RV&AV", a poniżej nazwa klubu - obie białymi literami.

1956-1973 Logo z 1956 roku było prawie takie samo, z tą różnicą, że centralna litera była teraz czarna, na czarnej ramce umieszczono słowo Rotterdam, a złote kontury w niektórych miejscach stały się ciemnobrązowe.

1960-1973 (odświeżone) W tej wersji zarówno duża litera, jak i słowa na zewnątrz zostały pomalowane w całości na brązowo. Kontury stały się tego samego koloru, a także znacznie bardziej widoczne.

1973-1978 W latach 70. zdecydowano, że herb będzie biały w wielu miejscach, w tym duża litera, kontury i napis, który brzmiał po prostu Sportclub Feyenoord.

1978-lata osiemdziesiąte Kolejny herb był bardzo podobny do tego z lat 60-tych, ale już z napisem Feyenoord Rotterdam.

1990-1997 W kolejnym herbie postanowiono zmienić kolor centralnej litery, konturów i tekstu na czarny. Sama ramka stała się biała.

1997-2008 Tutaj zmieniono kolory. Centrale 'F' było od teraz białe, napis Feyenoord Rotterdam również, a obramowanie z kolei tym razem było czarne.

2008-2009 Z okazji 100-lecia klubu w 2008 roku powrócono do złotego koloru, który był kiedyś używany. Teraz "F" i tekst były złote. Okrągły emblemat został umieszczony wewnątrz czarnej winiety z napisami "1908-2008" i "100 jaar" ("100 lat").

2009-Dzisiaj Po sezonie jubileuszowym, winieta zniknęła z herbu Feyenoordu, ale złoty kolor pozostał. Tak więc w porównaniu z wersją z 1997 roku, obecna ma ten sam kształt, ale posiada złote detale.

[OPRACOWALI: Damian i Norbi] [FOTO: Feyenoord.nl]

Wyniki 8. kolejka

Gospodarz

Gość

FC Volendam

? - ?

FC Utrecht

SC Heerenveen

? - ?

NEC Nijmegen

Almere City FC

? - ?

RKC Waalwijk

Go Ahead Eagles

? - ?

Heracles Almelo

Vitesse Arnhem

? - ?

Excelsior Rotterdam

PEC Zwolle

? - ?

Feyenoord Rotterdam

Ajax Amsterdam

? - ?

AZ Alkmaar

Fortuna Sittard

? - ?

FC Twente

Sparta Rotterdam

? - ?

PSV Eindhoven

Zdjęcie Tygodnia

30 - 7 października

Rotterdamski walec jedzie dalej. Feyenoord Rotterdam w meczu 7. kolejki Eredivisie pokonał u siebie Go Ahead Eagles 3-1.

Video

Feyenoord 6-1 sc Heerenveen

W 5 kolejce Eredivisie Feyenoord sprawił sobie, jak i kibicom nie lada niespodziankę pokonując wysoko, bo 6-1 sc Heerenveen.

Live chat

Gość

sam talent nie wystarczy - trzeba biegac i walczyc,

DamianM

NO NIESTTEY

Gość

gol

Gość

głupota totalna

Gość

i karany dla tamtych

Gość

slory z 6

DamianM

Co nie zmienia faktu że ten Feyenoord, ta kombinacja, cieszy oko. Przyjemne się to ogląda

DamianM

No Milambo leżał że 4 już

Gość

Nasi próbują wejść z piłką do bramki...

Gość

Feyenoord widać ma zdolniejszą młodzież - ale tamci więcej walczą faulują i idą na kontre dziko - nie zdziwie się jak tamci coś wcisną i wygraja. Nasi umieją grać ale brakuje czegoś przy ostatnim podaniu czy wykończeniu. Też co im drybling wyjdzie to bydlak atleticki wchodzi twardo w nogi. Sędzia przymyka oczy na ich faule.

DamianM

Euro 28 w UK i irlandii, wow. Top!!!

Gość

Slory okopywany z każdej strony.

Gość

Ale kopią tych naszych - FAULtletico jebane.

Gość

fortaleza-ldu quito będzie finał copa sudamericana (południowo-amerykańska liga europy).

DamianM

kapitan :D

Gość

nie kapitan - trener :D

Gość

torres widze kapitan - po naszej van persie :D

Gość

jest na strims
https://strims.top/AtleticoMadrytU19FeyenoordU19.php

DamianM

na ich akademii nic nie ma https://twitter.com/AtletiAcademia

Gość

może atletico da transmisje?

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.