SC Heerenveen

Eredivisie
De Kuip

Sob

13.08

21:00

Vitesse Arnhem

Eredivisie
Gelredome

Nie

07.08

14:30

2:5

Herb

about

Holenderski klub piłkarski Feyenoord Rotterdam ma długą i znakomitą historię, ale nie można tego samego powiedzieć o jego logotypie. Mimo że był on wielokrotnie aktualizowany, pozostał stosunkowo spójny w swoim podstawowym wizerunku, który pozostał niezmieniony przez ponad 100 lat.

1912-1924 Pierwszy herb był okrągły z czarną obwódką i czerwonymi paskami po środku, a wzdłuż jej górnej połowy widniała pełna nazwa klubu. Na dole znajdował się napis Rotterdam wykonany tymi samymi czarnymi literami. Po bokach znajdowały się piłki do gry. 

1924-1930 W kolejnym herbie zastosowano wysoki prostokątny kształt. Zawierał on bitową literę "F" o odpowiednich proporcjach. Oba elementy były w połowie czerwone, w połowie białe (ale w różny sposób, aby nie wprowadzać w błąd). W dolnej części również znajdowała się brązowa piłka, a w górnej czerwone litery "RV&AV".

1930-1956 W 1930 roku wprowadzono nowy wzór, który od tamtej pory jest stosowany. Było to biało-czerwone koło z grubą czarną ramką wokół niego. Na pierwszym planie znajdowała się duża złota litera "F", natomiast na u góry napis "RV&AV", a poniżej nazwa klubu - obie białymi literami.

1956-1973 Logo z 1956 roku było prawie takie samo, z tą różnicą, że centralna litera była teraz czarna, na czarnej ramce umieszczono słowo Rotterdam, a złote kontury w niektórych miejscach stały się ciemnobrązowe.

1960-1973 (odświeżone) W tej wersji zarówno duża litera, jak i słowa na zewnątrz zostały pomalowane w całości na brązowo. Kontury stały się tego samego koloru, a także znacznie bardziej widoczne.

1973-1978 W latach 70. zdecydowano, że herb będzie biały w wielu miejscach, w tym duża litera, kontury i napis, który brzmiał po prostu Sportclub Feyenoord.

1978-lata osiemdziesiąte Kolejny herb był bardzo podobny do tego z lat 60-tych, ale już z napisem Feyenoord Rotterdam.

1990-1997 W kolejnym herbie postanowiono zmienić kolor centralnej litery, konturów i tekstu na czarny. Sama ramka stała się biała.

1997-2008 Tutaj zmieniono kolory. Centrale 'F' było od teraz białe, napis Feyenoord Rotterdam również, a obramowanie z kolei tym razem było czarne.

2008-2009 Z okazji 100-lecia klubu w 2008 roku powrócono do złotego koloru, który był kiedyś używany. Teraz "F" i tekst były złote. Okrągły emblemat został umieszczony wewnątrz czarnej winiety z napisami "1908-2008" i "100 jaar" ("100 lat").

2009-Dzisiaj Po sezonie jubileuszowym, winieta zniknęła z herbu Feyenoordu, ale złoty kolor pozostał. Tak więc w porównaniu z wersją z 1997 roku, obecna ma ten sam kształt, ale posiada złote detale.

[OPRACOWALI: Damian i Norbi] [FOTO: Feyenoord.nl]

Wyniki 2. kolejka

Gospodarz

Gość

Excelsior Rotterdam

? - ?

Vitesse Arnhem

Go Ahead Eagles

? - ?

PSV Eindhoven

FC Emmen

? - ?

RKC Waalwijk

FC Utrecht

? - ?

SC Cambuur

Feyenoord Rotterdam

? - ?

SC Heerenveen

FC Volendam

? - ?

NEC Nijmegen

Ajax Amsterdam

? - ?

FC Groningen

FC Twente

? - ?

Fortuna Sittard

Sparta Rotterdam

? - ?

AZ Alkmaar

Zdjęcie Tygodnia

7-14 sierpnia

Feyenoord w końcu przerwał złą passę, jeżeli chodzi o pojedynki z Vitesse Arnhem. Portowcy wygrali aż 2-5 na stadionie rywala.

Video

Vitesse 2-5 Feyenoord

Feyenoord Rotterdam na inaugurację sezonu pokonał Vitesse Arnhem 2-5.

Live chat

DamianM

No dla nas to może nie być różnicy, ale w Holandii rozpętała się niemała burza. Dla mnie to dzień w te czy we w tą, ale dla innych nie i jest afera bardzo duża.

Gość

W sumie większej różnicy to nie robi - z psv chyba nikt nie odejdzie.

DamianM

A ogólnie to oni ustalili sami na 31 sierpnia, nie zdając sobie sprawy, że w topowych ligach oko zamyka się dzień później :) japier, to jest jakiś żart :D

DamianM

A teraz może być cięzko z wyprostowaniem tego, bo okienko już trwa :)))

DamianM

Słuchajcie tego: KNVB dzisiaj dowiedziało się, że rynek w Holandii zamyka się 31 sierpnia zamiast 1 września, jak w innych krajach :D umknęło im to i dopatrzyli się tego dopiero dziś, po tym jak skontaktował się ze związkiem magazyn VI :d :d:d

DamianM

tak, pomiędzy meczami z Rangersami bodaj

Gość

A, wszystko jasne - mecz z volendam miał być w 3 kolejce.

Gość

ten news czytałem
https://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-11101377/PSV-Eindhoven-granted-free-weekend-prepare-Champions-League-play-against-Rangers.html

Gość

Raczej myślałem że mogą przełożyć mecz z Excelsiorem - czytałem na dailymail że jakiś mecz ma być przełożony,

Gość

dziwne ze przekładajja mecz z volendam ktore powinni pyknac rezerwami.
Mecz z volendam jest tydzien po 2 meczu z rangersami.

DamianM

mecz u siebie z FC Volendam przenieisony, ale w Holandii to ustalane jest wraz z tworzeniem terminarza

DamianM

Nie no, z GAE grają normalnie póki co

AjaxFanRespect

Pierwsze słyszę żeby był przełożony, potem chyba jest przerwa, więc PSV zagra dwa mecze z Rangers i dopiero wraca liga.

Gość

albo kolejny

Gość

mecz psv w weekend czytałem że przełożony.

DamianM

taka ciekawostka, za nowych zawodników w klubie odpowiada...Ricky van Haaren, niegdyś spory talent, grał nawet w PL. Ale kontuzje go zniszczyły

DamianM

Tak

AjaxFanRespect

To ten Paixao ?

DamianM

https://pbs.twimg.com/media/FZ9EdhHWIAA6MN2?format=jpg&name=medium wylądował

AjaxFanRespect

PSV może teraz stracić jakieś punkty bo w międzyczasie mają dwa mecze mega wazne z Rangers więc w lidze mogą się męczyć, zobaczymy jak zagrają z orłami jutro.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.