NEC Nijmegen

Puchar Holandii
De Kuip

Nie

21.04

18:00

Fortuna Sittard

Eredivisie
Fortuna Sittard Stadion

Nie

14.04

14:30

0:1

Herb

about

Holenderski klub piłkarski Feyenoord Rotterdam posiada długą i imponującą historię. Jednakże, nie można tego samego powiedzieć o jego logo. Chociaż było ono wielokrotnie aktualizowane, to pozostało stosunkowo spójne w swoim podstawowym designie, który nie uległ zmianie przez ponad 100 lat.

1912-1924 Pierwszy herb był okrągły, z czarną obwódką i czerwonymi pasami po środku. W górnej połowie widniała pełna nazwa klubu, a na dole umieszczono napis 'Rotterdam' wykonany tymi samymi czarnymi literami. Po bokach herb ozdabiały piłki do gry.

1924-1930 W kolejnym herbie zastosowano wysoki, prostokątny kształt. Zawierał on bitową literę "F" o odpowiednich proporcjach. Oba elementy były połowicznie czerwone i białe (lecz różniły się, aby nie wprowadzać w błąd). W dolnej części herbu znajdowała się również brązowa piłka, a w górnej - czerwone litery "RV&AV".

1930-1956 W 1930 roku wprowadzono nowy wzór, który jest stosowany do dziś. Jest to biało-czerwone koło z grubą czarną obramówką dookoła. Na pierwszym planie widnieje duża złota litera "F", a u góry napis "RV&AV", natomiast poniżej - nazwa klubu, obie inskrypcje wykonane białymi literami.

1956-1973 Logo z roku 1956 było niemal identyczne, z tą różnicą, że centralna litera stała się czarna, słowo 'Rotterdam' umieszczono na czarnej ramce, a złote kontury w niektórych miejscach zmieniły barwę na ciemnobrązową.

1960-1973 (odświeżone) W tej wersji zarówno pierwsza litera, jak i słowa na zewnątrz zostały całkowicie pomalowane na brązowo. Kontury stały się tego samego koloru i znacznie bardziej widoczne.

1973-1978 W latach 70. zdecydowano, że herb będzie biały w wielu miejscach, w tym duża litera, kontury i napis, który brzmiał po prostu Sportclub Feyenoord.

1978-lata osiemdziesiąte Kolejny herb był bardzo podobny do tego z lat sześćdziesiątych, ale już z napisem Feyenoord Rotterdam.

1990-1997 W kolejnym herbie zdecydowano się zmienić kolor centralnej litery, konturów oraz tekstu na czarny, natomiast sama ramka przyjęła kolor biały.

1997-2008 Zmieniono tutaj kolory. Centralne 'F' było od teraz białe, napis 'Feyenoord Rotterdam' również był biały, a obramowanie tym razem zostało wykonane na czarno.

2008-2009 W 2008 roku, z okazji stulecia klubu, przywrócono złoty kolor, który był używany w przeszłości. Teraz litera "F" i tekst były wykonane w złocie. Okrągły emblemat został umieszczony wewnątrz czarnej winiety z napisami "1908-2008" oraz "100 jaar" co oznacza "100 lat".

2009-Dzisiaj Po jubileuszowym sezonie, winieta zniknęła z herbu Feyenoordu, jednak kolor złoty pozostał. W porównaniu do wersji z roku 1997, obecna zachowuje ten sam kształt, ale wzbogacona jest o złote detale.

[OPRACOWALI: Damian i Norbi] [FOTO: Feyenoord.nl]

Wyniki 31. kolejka

Gospodarz

Gość

FC Twente

? - ?

Almere City FC

SC Heerenveen

? - ?

PSV Eindhoven

Go Ahead Eagles

? - ?

Feyenoord Rotterdam

PEC Zwolle

? - ?

Heracles Almelo

NEC Nijmegen

? - ?

AZ Alkmaar

RKC Waalwijk

? - ?

FC Utrecht

Ajax Amsterdam

? - ?

Excelsior Rotterdam

Vitesse Arnhem

? - ?

Fortuna Sittard

Sparta Rotterdam

? - ?

FC Volendam

Zdjęcie Tygodnia

14-21 kwietnia

Tydzień po efektownej wygranej z Ajaksem, przyszedł czas na wyjazd do Sittard i mecz z Fortuną.

Video

Fortuna Sittard 0-1 Feyenoord

Feyenoord na wyjeździe w Sittard przypisał sobie kolejne 3 punkty

Live chat

Gość

Tu jest, że Ronaldo dostał jedynie połowę tej sumy:
https://transfery.info/aktualnosci/oficjalnie-cristiano-ronaldo-wygrywa-spor-z-juventusem-otrzyma-977-miliona-euro/209767
/Kris/

Gość

Finał PSG:Bayern i PSG w końcu wygra, bo wiadomo - Kane w Bayernie... ;P
/Kris/

Gość

"Ronaldo wygrał sprawę wytoczoną Juventusowi. Klub ma zapłacić mu 19,5 mln euro brutto oraz odsetki."

ładna kwota

Gość

Mieli mnóstwo akcji ale czy te akcje były aż tak dobre - w większości nie. De Bruyne powinien był wsadzić na 2-1 - nie wsadził i odpadają. Nie mieli aż tak dużo takich akcji jak De bruyne.

DamianM

Masakra, no frajerstwo

Gość

GUARDIOLA to więcej przegrywa niż wygrywa więc prawie pewne było że odpadną.

DamianM

Piłka jest pojebana hahaha

Gość

zgodnie z przewidywaniami city dało dupy

DamianM

Hahahahaha

DamianM

Hit

Gość

chorwacki sabotaż ;D

Gość

haha bernardyn ;D co on hahaaaaaa

Gość

fatalnie

DamianM

Jebne jak City odpadnie po takim meczu siedzeniu na ich połowie ;D

Gość

de Bruyne miał awans na nodze i spieprzył.

DamianM

City grało i odpadnie za to. Logika

DamianM

I Real pewnie wygra

Gość

kto wygra na karne? stawiam na real.

Gość

staty arsenalu w 2 połowie 2 strzały zero celnych - jepane walczaki.

Gość

ten doku dużo lepszy niż ten grylisz - stwarza więcej zagrożenia.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.