SL Benfica

Towarzyski
Estádio da Luz

Nie

28.07

20:30

Cercle Brugge

Towarzyski
Varkenoord

Sob

20.07

13:00

1:0

O Akademii

Akademia

Feyenoord odgrywa kluczową rolę w holenderskiej piłce nożnej, oferując niepowtarzalne doświadczenia i będąc źródłem inspiracji. Jesteśmy dumni z naszego klubu, jego bohaterów i z nas samych. Feyenoord to synonim walki, sukcesu i wspólnoty. Szacunek wyrażamy nie słowami, ale czynami. Głównym celem akademii jest zapewnienie młodym piłkarzom najlepszych możliwych warunków do rozwoju i przygotowanie ich do profesjonalnej kariery, z aspiracją dołączenia do pierwszej drużyny Feyenoordu. Akademia piłkarska Feyenoordu podzielona jest na grupy U-8 do U-12 (treningi wieczorne) oraz U-13 do U-19 (treningi dzienne). Grupy trenujące wieczorami (od U-8 do U-12) są głównie nadzorowane przez trenerów pracujących w niepełnym wymiarze godzin. Praca odbywa się według ustalonego harmonogramu, przy ciągłym wsparciu głównego trenera przez jednego lub więcej asystentów oraz chłopców odbywających praktyki w ramach programu studiów.

DeKuip

Dzięki specjalnej i ścisłej współpracy ze szkołą LOOT, dostosowującą swoje plany lekcji do harmonogramu treningów, możliwe jest prowadzenie zajęć z pełnoetatowymi grupami U-13 do U-19 w ramach dziennego treningu. Z tymi grupami współpracuje również większa liczba trenerów. Ponadto, różnorodni specjaliści (analityk wideo, ekspert ds. żywienia, trener biegowy/koordynacji, psycholog sportowy, specjalista od periodyzacji) wspierają piłkarzy podczas treningów piłkarskich. Możliwość wyboru kursu dziennego zapewnia optymalną koordynację między szkołą, Feyenoordem i domem. Integracja Feyenoordu ze szkołą (trening dzienny) zapewnia graczom wystarczająco dużo czasu na odpoczynek i aktywność w ich własnym środowisku społecznym.

DeKuip

W Feyenoordzie gracze z grup wiekowych od U-8 do U-11 uczestniczą w SC Feyenoord, amatorskiej sekcji klubu piłkarskiego. Są tam monitorowani przez skautów, co dotyczy również starszych grup wiekowych. Jednakże te ostatnie są pod bezpośrednią jurysdykcją Feyenoordu Rotterdam NV. Ogólne zasady akademii młodzieżowej obowiązują wszystkich zawodników. Ostateczny skład drużyn musi być ustalony do maja danego roku z powodu ostatecznego terminu zgłoszeń do KNVB. Wszyscy zawodnicy przeprowadzają „rozmowy POP” ze swoim trenerem w ciągu roku, które mają na celu uświadomienie i rozwój indywidualnych umiejętności piłkarza - „POP” to skrót od osobistego planu rozwoju. Dwa razy do roku odbywa się oceniająca rozmowa z zawodnikiem (i jego rodzicami), podczas której Feyenoord przedstawia swoją opinię na temat postępów gracza i potencjalnej przyszłości, omawia możliwość awansu lub zakończenia współpracy.

DeKuip

Oprócz udziału w programie treningowym, wszystkie drużyny biorą udział w rozgrywkach ligowych, rozgrywają mecze towarzyskie oraz uczestniczą w różnych turniejach. Akademia Feyenoordu cieszy się renomą, co potwierdza między innymi zdobycie nagrody imienia Rinusa Michelsa w latach 2009-2010, 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013 i 2013-2014. Nagroda ta, nazwana na cześć znanego trenera piłki nożnej Rinusa Michelsa, jest przyznawana corocznie z inicjatywy profesjonalnego magazynu De Voetbaltrainer. Inicjatywa ta jest wspierana przez oba stowarzyszenia trenerów w Holandii (CBV i VVON) oraz przez KNVB. Te organizacje nominują kandydatów, a ostateczni zwycięzcy są ogłaszani i nagradzani podczas krajowego kongresu trenerów.

DeKuip

Aby określić, które szkolenie młodzieży w holenderskiej piłce nożnej zdobywa nagrodę Rinusa Michelsa, bierze się pod uwagę wiele czynników. Na przykład analizuje się innowacje wprowadzone przez dany klub w zakresie opracowywania profili kompetencji dla młodych graczy i trenerów, stopień uwagi poświęconej indywidualnemu coachingowi, współpracę regionalną w kontekście szkolenia talentów oraz wsparcie dla klubów amatorskich i stosowanie nowoczesnych technologii. Akademia Feyenoordu może z dumą nazywać się jedną z najlepszych akademii młodzieżowych na świecie. Żaden inny klub nie wyprodukował więcej zawodników na Mistrzostwa Świata 2014 w Brazylii niż Feyenoord.

DeKuip

W Holandii akademia młodzieżowa Feyenoord została uznana za najlepszą pięciokrotnie z rzędu, począwszy od roku 2009. Nasza edukacja młodzieżowa cieszy się uznaniem na międzynarodowej arenie piłki nożnej, a od 2012 roku Feyenoord aktywnie poszerza swoje horyzonty poza granicami kraju. Feyenoord pragnie oferować młodym piłkarzom z całego świata możliwości: szansę na zaprezentowanie talentu, możliwość rozwoju jako zawodnika i człowieka, oraz okazję do interakcji z rówieśnikami i naszymi wykwalifikowanymi trenerami. Feyenoord dąży również do przyczynienia się do globalnego rozwoju piłki nożnej poprzez dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z trenerami. Wszystkie nasze międzynarodowe programy kładą nacisk na oferowanie edukacji najwyższej jakości, która łączy naukę z zabawą. Tam gdzie to możliwe, staramy się dostarczać doświadczenia i możliwości mające pozytywny wpływ na życie. Więcej informacji o naszych międzynarodowych działaniach znajdziesz na stronie feyenoord.com/international.

Młodzieżowe drużyny rozgrywają swoje mecze i trenują na Varkenoord. Ten nowy, wielofunkcyjny i nowoczesny kompleks szkoleniowy został otwarty latem 2019 roku. Oprócz doskonale przygotowanych boisk, zawodnicy i personel mają do dyspozycji najnowocześniejsze zaplecze. Na przykład, kompleks zawiera dużą salę fitness i ćwiczeń o powierzchni 300 m2, która umożliwia trening dwóch zespołów jednocześnie. W budynku znajdują się również przestronne szatnie dla zawodników oraz biura i sale konferencyjne dla pracowników. Oprócz młodzieży, część obiektu jest również dostępna dla amatorskiej sekcji Sportclub Feyenoord.

DeKuip

Mecze najstarszych drużyn młodzieżowych Feyenoordu U-21 oraz pierwszej drużyny Sportclub Feyenoord odbywają się na głównym boisku kompleksu. Z honorowego tarasu rozciąga się wspaniały widok na okolicę. Taras posiada stałe miejsca siedzące, które są przeznaczone dla zaproszonych gości, gości drużyny przeciwnej, oficjeli oraz sponsorów. Dla pozostałych kibiców i widzów przygotowana została główna trybuna z ponad tysiącem miejsc siedzących oraz trybuna stojąca na drugim dłuższym boku boiska, z około siedmiuset miejscami. Na krótszym boku kompleksu znajduje się taras przylegający do stołówki ogólnodostępnej.

Akademia to jednak nie sam Rotterdam, ale i jego okolice i dalsze regiony. Feyenoord od lat współpracuje z wieloma amatorskimi klubami, dzięki czemu już na bardzo wczesnym etapie skauci mogą wyłapywać wyróżniających się zawodników i tych rokujących doskonale na przyszłość. Obecnie w skład partnerów akademii wchodzą następujące kluby: Alphense Boys (Alphen aan den Rijn), BVV Barendrecht (Barendrecht), FC ’s-Gravenzande (’s-Gravenzande), HV & CV Quick (Den Haag), RBC (Roosendaal), SC Feijenoord (Rotterdam), SV Oranje Wit (Dordrecht), VV Spijkenisse (Spijkenisse), Spartaan’20 (Rotterdam), JVOZ (Vlissingen) i VV Spirit (Ouderkerk aan den IJssel).

OSIĄGI I MEDYCYNA

Najlepsi sportowcy muszą osiągać doskonałe wyniki, co wymaga zdrowego i silnego ciała. Zawodnicy Akademii Feyenoordu są regularnie monitorowani i oceniani pod względem kondycji fizycznej. Fizjoterapeuci zapewniają leczenie, instruktaż, doradztwo i stymulację w zakresie wydolności fizycznej i psychicznej, a także podkreślają znaczenie odpowiedniej pielęgnacji ciała. Wierzymy, że dzięki temu możemy wspierać zawodników w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących ich zdrowia. 

Sztab szkoleniowy i medyczny śledzi i kontroluje, w porozumieniu z zawodnikiem i sztabem technicznym, odpowiednią równowagę między możliwościami a obciążeniem treningowym. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko kontuzji wynikających z nadmiernego wysiłku. W przypadku wystąpienia kontuzji, Akademia Feyenoord zapewnia optymalną indywidualną diagnozę, terapię i zalecenia. Wydajność zawodników monitoruje się i nadzoruje przy użyciu systemów danych oraz systemu śledzenia zawodników. Rejestruje się różnorodne elementy, w tym dane z treningów i meczów, takie jak szybkość, zwinność, siła, a także informacje medyczne.

ODŻYWIANIE

W Akademii Feyenoord, dział wydajności kładzie duży nacisk na odżywianie. Wybitny kucharz sportowy, Edwin van Deutekom, oraz dietetyk sportowy edukują zawodników Feyenoord Academy o różnorodnych aspektach znaczenia odżywiania dla wyczynowych sportowców. Dietetyk sportowy stworzył program, który uczy zawodników podczas treningów o zdrowym odżywianiu sportowym i jego aspektach. Informuje, kiedy i jak dużo jeść oraz pić w trakcie tygodnia sportowego. Wiedza ta jest przekazywana przez zajęcia grupowe, warsztaty, spotkania z rodzicami oraz lekcje gotowania w dni treningowe. Skupia się na odpowiedniej ilości energii, równowadze płynów, wartościowej diecie oraz na poradach dotyczących treningów i zawodów. Dietetyk sportowy współpracuje z personelem technicznym i medycznym, aby dostarczać zawodnikom indywidualne porady, które pomagają im osiągać osobiste cele zdrowotne i budować formę ciała.

Zawodnicy Feyenoord Academy otrzymują co tydzień w Topsportrestaurant świeże i zdrowe posiłki, które są dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Posiłki te są projektowane tak, aby zapewnić odpowiednią ilość energii na intensywne mecze lub sesje treningowe, lub też, w przeciwnym razie, wspierać optymalną regenerację. Zawodnicy mają również okazję poznawać nowe produkty, które mogą być nieznane, ale są korzystne dla ich diety. Oprócz znajomości diety sportowej na wysokim poziomie, skupiamy się także na przygotowaniu i uczeniu samodzielnego gotowania zdrowych posiłków. Wierzymy, że piłkarze, którzy umieją przygotować zdrowe jedzenie, będą lepiej się odżywiać, kiedy będą za to odpowiedzialni. Dlatego najlepsi kucharze sportowi wspierają piłkarzy, udostępniając instruktażowe filmy i przepisy na zdrowe, zbilansowane posiłki do przygotowania w domu. Naszym ostatecznym celem jest przygotowanie zawodników, którzy będą wiedzieć, jak dostosować swoją dietę sportową do osiągania najlepszych wyników, gdy będą gotowi do gry w Feyenoordzie 1.

ANALIZA WIDEO

Wszystkie treningi, mecze i turnieje zawodników Akademii Feyenoord są rejestrowane przez analityków wideo. Nagrania te są wykorzystywane podczas omówień na poziomie drużyny, linii oraz indywidualnym. Filmowanie pozwala drużynie lub poszczególnym zawodnikom analizować własne działania oraz działania kolegów. Dzięki temu zespół pracuje sprawniej, a zawodnicy mogą podejmować samodzielne decyzje podczas gry. Umożliwia to także personelowi technicznemu udzielanie szczegółowych wskazówek. Naszym celem jest rozwijanie zawodników, aby potrafili samodzielnie analizować materiał wideo, reflektować nad nim i wykorzystywać go do rozwoju jako profesjonalni piłkarze. Dodatkowo, Akademia Feyenoord wykorzystuje nagrania do monitorowania postępów w grze zespołowej.

WSKAZÓWKI (MENTALNE)

Profesja piłkarza profesjonalnego od wczesnych lat wymaga od zawodników samodzielnego rozwoju. Muszą oni podejmować decyzje zarówno na boisku, jak i poza nim, aby zwiększyć swoje szanse na sukces w profesjonalnej piłce. Akademia FeyenoordU jest zobowiązana prowadzić zawodników w ich rozwoju do samodzielności. Współpracując z De Talentenacademie, każdy zawodnik otrzymuje wsparcie w osobistym rozwoju w środowisku sportowym najwyższej klasy, gdzie dyscyplina, ciężka praca, współpraca i odpowiedzialność są na porządku dziennym. Kluczowe jest indywidualne podejście do każdego zawodnika, ponieważ każdy z nich jest unikatowy, rozwija się na swój sposób i potrzebuje dostosowanych wskazówek.

NAUKA

Edukacja jest kluczowym elementem Akademii Feyenoordu. Koncentruje się na wszechstronnym rozwoju, który jest niezbędny do budowania życia społecznego obok profesjonalnej kariery piłkarskiej. Zawodnicy muszą być przygotowani do utrzymania swojej pozycji na rynku pracy w każdym momencie. Naszym celem jest, aby nasi piłkarze ciągle się rozwijali i osiągali najwyższe możliwe standardy także w dziedzinie edukacji. Akademia Feyenoordu współpracuje z Thorbecke Voortgezet Onderwijs od roku 1996. Harmonogramy zawodników z akademii młodzieżowej są dostosowane tak, aby umożliwić im treningi, mecze i udział w turniejach poza szkołą. Postępy w nauce zawodników są śledzone przez koordynatora edukacji. Dodatkowo, zawodnicy Feyenoordu w wieku 17 i 18 lat mają dwa razy w tygodniu pełny dzień treningowy, spędzając czas w Varkenoord od rana do późnego popołudnia. W tych dniach treningowych przewidziane są dwa bloki edukacyjne trwające półtorej godziny każdy. W tych godzinach zawodnicy uczą się w klubie pod nadzorem trenerów.

PERSONEL AKADEMII:
Zeb Jacobs Szef Akademii Feyenoordu
Raymond van Meenen Dyrektor ds. operacyjnych i piłki nożnej kobiet
Koen Stam Szef Działu Metodologii
Manon Melis Koordynator piłki nożnej kobiet
Rick Rietveld Koordynator treningu fizycznego
Oscar Moens Koordynator bramkarzy
James van der Kraan Koordynator ds. Skautingu młodzieży
Mikael Kuijpers Koordynator personelu medycznego i wydolnościowego
Michel Valke Koordynator analizy wideo
Remco Heerkens Koordynator partnerów akademii
Rob Kurvers Koordynator studiów
Ricardo Kern Koordynator ds. meczów i turniejów
René van Dalen Koordynator transportu
TRENERZY:
Pascal Bosschaart  Trener U-21 
Davey van den Berg Asystent trenera U-21 
Arnold Scholten  Asystent trenera U-21  
Dennis te Braak Trener U-19
Ulrich van Gobbel Asystent trenera U-19 
Ibrahim Afellay Asystent trenera U-19
Erik van der Ven Trener U-17 
Jordi van de Sande Asystent trenera U-17 
Jimmy Lucassen  Trener U-16 
Marko Vejinovic  Asystent trenera U-16 
David Toxopeus  Trener U-15 
Errol Refoes Asystent trenera U-15
Miguel Dingjan  Trener U-14 
Martijn den Haan  Trener U-13 
Jeffrey Oost Asystent trenera U-13
Martijn de Vries  Trener U-12 
Dane Brard Trener U-12
Dencho Narcisio Trener U-11 
Jake van Bronckhorst Trener U-11
Quinten Dübendorfer Trener U-10 
Sjoerd Bos Trener U-10 
Serge Bonte  Trener U-9 
Revelino Kramer  Trener U-9 
Harrie Nugteren  Trener U-8 
Frederick Osei  Trener U-8 
Terence Arnaud  Trener U-7 
INNI:
Tim van der Linden  Trener bramkarzy 
Boy de Jong  Trener bramkarzy
Arjan van der Kaaij Trener bramkarzy 
Lee-Quincy Cheuk-Alam  Trener bramkarzy 
Mustafa Amezrine Trener bramkarzy
Joost van der Hoek  Lekarz 
Jonas Heirbaut  Trener wydolnościowy
Jan Muller Trener rehabilitacji
Karin Mennen Trener biegania i koordynacji
Simone Shearsby Trener biegania i koordynacji
Tammo van Zanten  Analityk wydajności 
Emma Scheerlinck  Dietetyk sportowy 
Edwin van Deutekom  Szef kuchni 
  
Personel uzupełnia grupa skautów, kolejnych trenerów, kierowców i innych.

[OPRACOWALI: Norbi i Damian] [FOTO: Feyenoord24.net] 

Wyniki 1. kolejka

Gospodarz

Gość

FC Groningen

? - ?

NAC Breda

Feyenoord Rotterdam

? - ?

Willem II Tilburg

NEC Nijmegen

? - ?

FC Twente

FC Utrecht

? - ?

PEC Zwolle

PSV Eindhoven

? - ?

RKC Waalwijk

Sparta Rotterdam

? - ?

Heracles Almelo

Almere City FC

? - ?

AZ Alkmaar

Go Ahead Eagles

? - ?

Fortuna Sittard

Ajax Amsterdam

? - ?

SC Heerenveen

Zdjęcie Tygodnia

13-20 lipca

Feyenoord odnosi kolejne zwycięstwo w przygotowaniach do nowego sezonu.

Video

Feyenoord 3-1 KRC Genk

W drugim sparingu Feyenoord pokonał na De Kuip belgijski KRC Genk 3-1.

Live chat

Gość

to fatalnie - twente nie będzie w LM.

DamianM

Twente redbull

Gość

Bodo odpadło z Legią, potem z Lechem, ale nie mam pewności czy jaga da im rade. Oczywiście szanse są.

Kris

O 13:00 losowanie Ligi Europy, a o 14:00 LKE

Kris

Twente:RB Salzburg
Rangers:Partizan/Kijów

Kris

A nie... jednak to najlepsza z możliwych par... ;)

Kris

Jagiellonia vs Bodo/RFS - nienajgorzej, ale mogli trafić na TNS lub Borac Banja Luka

Kris

Stawiam na Rangers:Twente... ;P

Kris

Dziś losowanie III rund kwalifikacji, oby szczęśliwe dla naszych. Legia ma potencjalnie gorszych rywali niż Śląsk jeśli awansuje...

Gość

Nawet jest o tym na wikipedii
https://en.wikipedia.org/wiki/Cow_blowing

Gość

Niestety nie da się tego odzobaczyć.

Gość

"młodzi chłopcy dmuchają krowom w odbyt" - w to akurat wierze bo widziałem film na youtube.

DamianM

Ja preferuje Erytree

DamianM

Ulala

Kris

Administrator, Administrator - chciałem zgłosić napaść werbalną... ;)

Kris

Kris ty poyebie...

Gość

W Etiopii za to jest plemię Bodi, w którym co roku wybiera się najbardziej atrakcyjnych mężczyzn.
Wygrywa ten, który ma największy brzuch... ;P

Gość

W Sudanie Południowym żyje plemię Mundari, które słynie z hodowli krów. Razem z krowami mieszkają, między nimi śpią, jak skrzywdzisz ich krowę to rozwalą cię kałachem... Dwa razy dziennie każdego dnia myją się krowim moczem, a zgodnie z ich wierzeniami młodzi chłopcy dmuchają krowom w odbyt, by dawały więcej mleka...

Gość

Zobaczycie że po geertruide i hancko się zgłoszą z ofertą w ostatnim tygodniu sierpnia. Tak te mendy postępują.

Gość

USA:Sudan Południowy - 101:100 w kosza... ;D
W USA same gwiazdy z NBA, w Sudanie jeden gość jest z głębokiej rezerwy w Charlotte... :D

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.